Шановний пане президент, шановні колеги,
Звертаюсь до керівництва СІГРЕ та членів Адміністративної Ради.

Як член Адміністративної ради, віцепрезидент – генеральний секретар Українського національного комітету СІГРЕ відповідаю на Вашу Заяву, що отримав вчора.

Я член СІГРЕ з 1994 року, і знаю Статут організації і її цілі, що підтримуються 100 років, але я як член IEEE , як інженер знаю кодекс етики, який вимагає від нас бути чесними і називати речі своїми іменами. Цей кодекс як і закони електротехніки однакові для всіх країн світу. Хочу нагадати вам, що це звернення не про «конфлікт», а про війну, що Росія розпочала проти України.

Війна

24.02.2022 з території Росії і Білорусі о 4й годині ранку почалися ракетні і бомбові удари по містам України, і перш за все столиці України – Києву, якому 1650 років.
Восьмий день на території України сунуться танки, літаки, гелікоптери, кораблі, тисячні війська російської армії з півночі, сходу, з півдня від Чорного моря, в напрямку Києва, Харкова, Сум, Одеси…
В містах діють диверсійні групи терористів.
Іде руйнування міст, житлових будинків, лікарень, вокзалів, церков, вбивають військових і мирних громадян України.

Мета – знищити державу Україна, і підкорити ії російській імперії путіна. Мета не може бути здійснена, бо український народ вибрав європейську світову цивілізацію для себе, а не повернення в Радянський союз. Хочу нагадати Вам, що з 2002 року Український Національний Комітет був визнаний в Парижі незалежним, діючим без впливу Росії.
Це не конфлікт – це війна яка може перерости в ядерну. СІГРЕ – не політична організація і має бути нейтральною але не мовчати.

В 2008 році Росія напала на Грузію, відібравши територію, в 2014 захопила Крим і Донбас, території України. Світ промовчав. Тепер під загрозою вся Україна і Європа. Не мовчіть!

Енергетика

Українська енергосистема одна з найбільших в Європі, 53 ГВт, 15 ядерних блоків, теплові електростанції з агрегатами 200,300,800 МВт. Гідроелектростанції на річках Дніпро і Дністер. Лінії напругою 110-750кВ.
З 24 лютого наша енергосистема відокремлена від енергосистеми Росії, працює локально, системний оператор підтримує режим роботи 50 Гц, забезпечує стабільність режиму незважаючи що є окреме руйнування ліній електропередачі 110-330кВ.
Російська армія зайшла на територію Чорнобильської АЕС де захоронені радіоактивні елементи. Ведуться постріли по тепловим електростанціям міста Києва, Харкова, підірвано газопровід. Є загроза вторгнення на Запорізьку АЕС де є 6 блоків, 1000 МВт кожен.
Мирний персонал електростанції зупинив солдат і танки перед атомною станцією.

В цих умовах продовжують працювати системний оператор «Укренерго». Компанії Укргідроенерго, Енергоатом, і підприємства електричних мереж. Ми розуміємо, що безпека країни – це енергетична безпека. Я як інженер і мої колеги працюють з нашими енергетичними компаніями, щоб підтримати функціонування енергосистеми. Одночасно захищаю свій дім і сім’ю в місті Києві зі зброєю в руках.
Стоїть питання синхронізації енергосистеми України з ENTSO-E і підтримка партнерів.
Газотранспортна система України продовжує працювати, постачаючи газ до Європи.

Я вважаю що у нас, всіх членів СІГРЕ по підвищенню надійності енергосистеми в умовах «energy transition», і слово «відновлювальна енергетика» має нову якість. Нам треба зберегти і відновити енергосистему як партнера ENTSO-E.

Солідарність з СІГРЕ

За ці дні я отримав сотні листів від колег енергетиків зі всього світу, від країн SEERC, від російських інженерів, з словами підтримки і бажанням допомогти мені, моїй сім’ї і моїй Україні. Я дякую всім за ці почуття солідарності, партнерства, бажання зупинити диявола путіна, який тримає руку над ядерною кнопкою. Навіть ракетні удари по українським атомним станціям можуть зруйнувати нашу планету, і поставити під загрозу не тільки Україну але і Париж.

Нам потрібні не тільки співчуття, а і зброя, гуманітарна допомога. Ми зупинимо агресора, якою б не буде ціна Україні. Ми переможемо.

Конференції.

Від імені національного комітету СІГРЕ України, бажаю мирного неба над Вашими країнами, завершення пандемії COVID і можливості проведення в Парижі конференції.
Якщо у мене буде можливість приймати участь в Паризькій конференції – я обіцяю нашу доповідь про «енергетичний перехід» української енергосистеми в умовах Війни.

З найкращими побажаннями

Юрій Бондаренко,
Почесний член СІГРЕ
CIGRE Ukrainian National Committee Vice President
Почесний енергетик України