8-9 липня 2019 року в м. Тбілісі (Грузія) відбулося засідання Адміністративного комітету Міжнародної ради країн Південно-Східної Європи SEERC-CIGRE. Робота розпочалася зі знайомства технічних експертів з керівництвом Державної електричної системи Грузії, перегляду презентаційного матеріалу про поточний стан грузинської енергосистеми на сьогоднішній день і перспективи її розвитку в майбутньому.

На засіданні SEERC обговорювалися поточні та заплановані заходи комітету CIGRE, включаючи відбір експертів для технічних робочих груп з кожної країни, організацію майбутньої конференції, остаточний варіант регіональної анкети і т.д. Основні напрямки засідання були присвячені вирішенню питань щодо інтеграції в мережу розподілених / відновлюваних джерел енергії, підвищенню показників енергоспоживання і методів їх балансування. Наступне засідання Технічного комітету SEERC заплановано на 23-26 жовтня 2019 року в Сараєво (Боснія-Герцеговини) з розглядом перспективних планів розвитку енергосистем регіону до 2040-2050 рр.

Одним з основних питань на порядку денному було ознайомлення учасників засідання SEERC з програмою реабілітації високовольтних підстанцій і роботи вставок постійного струму (ВПС) на кордоні грузинської і турецької енергосистем. У зв’язку з цим було передбачено відвідування підстанції 500/400/220 кВ в м. Ахалцихе. Монтаж вставок постійного струму є частиною масштабного проекту створення системи передачі електроенергії в районі Чорного моря (Black Sea Transmission Network Project, BSTN), одного з найбільших інфраструктурних проектів Грузії.

В роботі Адміністративного комітету Міжнародної ради країн Південно-Східної Європи SEERC-CIGRE взяли участь Юрій Бондаренко – віце-президент українського національного комітету CIGRE та Віталій Анікєєв – член-експерт CIGRE.