IX Міжнародний конгрес інженерівенергетиків «Шляхи та методи збереження стійкості енергетичної системи, її відновлення та побудови на засадах інноваційних енергетичних технологій»

Український національний комітет CIGRE разом з Міжнародним виставковим центром в рамках XXI Міжнародного енергетичного бізнес-форуму «5Е» провели IX Міжнародний конгрес інженерів-енергетиків «Шляхи та методи збереження стійкості енергетичної системи, її відновлення та побудови на засадах інноваційних енергетичних технологій». Конгрес пройшов в Міжнародному виставковому центрі 15 жовтня 2024 року. Партнерами заходу виступили Громадська організація «Науково-технічна спілка енергетиків та електротехніків України», Energy Club та Асоціація малих міст України.

Відкрив Конгрес і Міжнародний бізнес-форум Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко.

В своєму виступі він наголосив, що з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну наша енергетика показала себе рушійною силою, яка спроможна знаходити інноваційні рішення та розв’язувати надскладні завдання, які було важко передбачити ще кілька років тому. Відмітив, що особливою візиткою цього заходу є професійні та цікаві дискусії щодо перспектив розвитку та пошуку оптимальних рішень в багатьох галузях паливно-енергетичного комплексу.

З вітальними промовами до Конгресу звернулися народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, голова НКРЕКП Юрій Власенко та генеральний директор компанії «Шнейдер Електрик Україна» Михайло Бубнов.

У відкритті форуму брали участь президент українського національного комітету CIGRE Олександр Светелік та директор Міжнародного виставкового центру Анатолій Ткаченко.

Після вітальних промов, відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Апаратом РНБОУ та Асоціацією малих міст України.

В рамках Конгресу було проведено три інформаційні блоки, які презентували фахівцям галузі останні тенденції в розвитку розподіленої генерації в Україні, напрацювання експертів УНК CIGRE щодо розвитку енергетичної системи, формування енергосистеми в сучасних умовах та були представлені перспективні технології в енергетиці.

ПЕРШИЙ БЛОК

Модератори: Олександр Светелік та Павло Козирєв.

Перший блок проходив в форматі круглого столу. Учасники заслухали доповідь генерального директора «АТ «Енергетична компанія України» Віталія Бутенко «Підтримка розвитку розподіленої генерації в Україні».

 В обговоренні взяли участь Юрій Фомічов – Славуцький міський голова, Олександр Формагей – член НКРЕКП, Ольга Бабій – радниця Секретаря РНБОУ, Іван Григорук – віцепрезидент асоціації «Energy Club». В рамках обговорення з презентаціями виступили Володимир Мельник – заступник директора GE Ukraine, директор з продажу систем автоматизації GE в Україні, Молдові та країнах Балтії та Юрій Лиховид – начальник відділу координації роботи АСУТП електростанцій та САРЧП Департаменту балансової надійності Дирекції управління ОЕС України.

ДРУГИЙ БЛОК 

Модератор: Юрій Бондаренко

Технічний комітет УНК CIGRE – напрацювання щодо розвитку енергетичної системи

Енергетичний перехід в світі і в України в умовах війни.

Юрій Бондаренко – віцепрезидент, голова технічного комітету УНК CIGRE.

Впровадження міжнародних стандартів та моделі оптимізації функціонування мікромереж (microgrid) в Україні.

Ігор Блінов – професор Інституту електродинаміки НАН України.

Вітроенергетичний сектор України.

Андрій Конеченков – Голова правління Громадської Спілки “Українська вітроенергетична асоціація”, директор Українського вітроенергетичного агентства.

Задачі та проблеми відновлення та розвитку електроенергетики України.

Борис Костюковський – міжнародний експерт CIGRE: «Гідроенергеика УКРАЇНИ: проблеми та перспективи».

Розподілена генерація як складова енергосистеми. Можливості та обмеження.

Сергій Кучер – міжнародний експерт CIGRE: «Розподілена генерація, як складова енергосистеми. Можливості та обмеження».

Розподілена генерація – технічний, екологічний та економічний виклик централізованому теплопостачанню.

Олександр Сігал – завідувач лабораторії теплофізичних процесів у котлах. Інститут технічної теплофізики НАН України.

Напрацювання ГО «НТСЕУ» в технічній політиці електроенергетики України.

Михайло Шалівський – керівник виробничо-технічного відділу ПрАТ «Укргідроенерго»: «Сучасний стан гідроенергетики України».

Мережі майбутнього: Цифровий двійник.

Шарунас Кірліс – в.о. операційного директора ДТЕК Мережі.

Підготовка фахівців за спеціальністю G3 «Електрична інженерія» як складова впровадження концепції розумних мереж.

Олександр Яндульський – професор НТУУ «Київській політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» «Кадровий потенціал галузі».

Нові технології при відновленні та реконструкції ліній електропередач.

Ян Штефуник – заступник начальника відділу перспективного розвитку ТОВ «НТК ЕНПАСЕЛЕКТРО», міжнародний експерт CIGRE.

ТРЕТІЙ БЛОК

Модератор: Юрій Бондаренко

Формування енергосистеми в сучасних умовах. Перспективні технології в енергетиці

Впровадження інновацій в енергетику України. Робочі матеріали.

Олександр Зенюк – віцепрезидент Українського національного комітету CIGRE. Впровадження інновацій в енергетику України.

Фінансування розвитку та відновлення громад. ЕКО Банк України.

Олександр Мазаєв – заступник директора департамента сталого банкінгу АБ “УКРГАЗБАНК”.

Фінансування енергетичної незалежності.

Олексій Савін – директор департаменту сталого банкінгу АБ “УКРГАЗБАНК”.

Сонячна станція, як елемент успіху вашого бізнесу.

Олексій Сініцин – керівник відділу продажів Unisolar. Сонячна станція, як елемент успіху вашого бізнесу.

Новітні рішення для резервного і безперебійного електроживлення.

Сергій Цурик – виконавчий директор Українського національного комітету CIGRE, директор ТОВ «БАТТЕК».

Під час форуму було висловлено подяки енергетикам і міжнародним партнерам за невтомність і самовідданість у підтримці енергетичної безпеки України. Учасники заходу також наголошували на тому, що енергетичний бізнес-форум має стати майданчиком для обміну ідеями, що зміцнять стійкість вітчизняної енергетики. Окремо було приділено увагу перевагам розвитку розподіленої генерації та децентралізованих систем постачання енергії, що є важливим кроком для забезпечення енергетичної незалежності держави.

У форматі бізнес-форуму «5Е» представлені Міжнародні спеціалізовані виставки «Енергетика в промисловості», «EcoEnergy Expo», «Electro Install», «НафтоГазЕкспо», «Mining&Minerals Expo», «E-Comps+DigiTec». Загалом – близько 150 компаній, серед яких – провідні вітчизняні та іноземні компанії з дев’яти країн світу.

Проведення подібних заходів і участь у виставках покращить співпрацю з вже чинними партнерами та членами УНК CIGRE та надалі буде сприяти впровадженню новітніх технологічних процесів в енергетичну галузь України.

Довідково: Міжнародний енергетичний бізнес-форум «5Е» – найбільш авторитетна та масштабна виставкова подія в Україні. За тематикою форум обʼєднує всі сектори паливно-енергетичного комплексу й суміжні з ними галузі, презентує новітні технології, що сприяють посиленню енергетичної безпеки держави.