VIIІ МІЖНАРОДНИЙ КОНГРЕС ІНЖЕНЕРІВ‑ЕНЕРГЕТИКІВ ІННОВАЦІЙНИЙ ШЛЯХ ВІДНОВЛЕННЯ ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Український національний комітет CIGRE запрошує Вас до участі в VIIІ Міжнародному конгресі інженерів-енергетиків “Інноваційний шлях відновлення енергетики України”, який відбудеться 17 жовтня 2023 року.

Конгрес буде проведено в рамках XX Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергетика в промисловості – 2023», що відбудеться у Києві 17-19 жовтня 2023 року.

ПРО КОНГРЕС
VIIІ Міжнародний конгрес інженерів-енергетиків – потужна національна і міжнародна платформа для компетентного обговорення важливих питань відновлення української енергетичної інфраструктури. Попри те, що війна ще триває, цьогорічний Конгрес об’єднає під єдиним дахом впливову енергетичну спільноту: авторитетних експертів, урядовців, науковців, фахівців енергетичного та електротехнічного ринку для формування планів повоєнної побудови більш сучасної, безпечної, децентралізованої енергетичної системи.

МІСІЯ
Сприяння інтеграції української енергосистеми до європейського енергетичного простору, підвищенню рівня енергетичної безпеки, ефективному функціонуванню українського ринку електроенергії, впровадженню енергоефективних технологій та обладнання.

Програма конгресу буде включати результати останніх досягнень у впроваджені організаційних форм та технологій розвитку електроенергетики.

Запрошуємо долучитися до роботи Конгресу представників органів державної влади, топ-менеджерів генеруючих, мережевих і збутових компаній, фахівців промислових підприємств, наукових організацій, громадських об’єднань, виробників електротехнічної продукції, усіх зацікавлених спеціалістів!

ТЕМАТИКА ДИСКУСІЙНИХ ПЛАТФОРМ
Мета стійкого розвитку енергетики України
1 Надійне та безперервне забезпечення критичної інфраструктури енергоресурсами під час вимушених обмежень з боку енергосистеми. Захист споживача.
2 Цифровізація енергетичної системи України.
3 Впровадження європейських та міжнародних стандартів у галузі, підготовка персоналу.
4 Створення додаткових розподілених потужностей генерації для регулювання режимів енергосистеми.
5 Заміщення застарілих технологій сучасними інноваціями.
6 Розвиток розподільчих мереж та операторів малих систем розподілу на основних принципах Smart Grid.
7 Потенціал та реальні перспективи розвитку відновлюваної енергетики України.

Пріоритетним напрямком є покращення можливостей балансування енергосистеми (за рахунок нових високоманеврових потужностей, систем накопичення/регулювання енергії, експорту/імпорту електроенергії на/із ринок ЄС, заходів з управління попитом та стимулів для балансування з боку споживачів).

Розглядається два рівня формування балансу енергетичної системи:

  1. Регіональний баланс ресурсів на рівні областей (наявність ресурсів для забезпечення потреб споживачів в обсягах не менш потреб критичної інфраструктури).
  2. Загальний баланс ресурсів на рівні енергетичних ринків (наявність/необхідні обсяги ядерного палива, природного газу, водних ресурсів, електричної енергії для забезпечення потреб областей).

Основою створення системи стійкого розвитку має стати побудова регіональних розумних енергетичних мереж (SmartGrid), яка дозволить забезпечувати баланс у трьох режимах:

  1. Робота регіональних розподільчих мереж в режимі нормального функціонування енергетичної системи країни.
  2. Робота регіональних розподільчих мереж у умовах обмеження обсягів використання ресурсів енергетичних ринків держави.
  3. Робота регіональних розподільчих мереж в локальному (ізольованому від енергетичних ринків держави) режимі.

Залежність енергосистеми від вугільної генерації

  • Високоманеврова теплова генерація є критично важливою для балансування української енергосистеми на перехідний період.
  • Основна частка ТЕС та ТЕЦ має фізично зношене та морально застаріле обладнання (83% енергоблоків ТЕС і ТЕЦ відпрацювали більше 200 тис. годин).
  • Низькі екологічні показники цих об’єктів.

Декарбонізація

Потенціал для подальшого розвитку відновлюваних джерел енергії з мультиплікативним ефектом на економіку через залучення національного сектору машинобудування до виробництва обладнання для об’єктів ВДЕ.

Заповнити реєстраційну форму (натиснути тут)

Программа форуму

ЗА ДОВІДКАМИ ЗВЕРТАТИСЯ
Міжнародний виставковий центр
тел.: +38 095 268-05-84
e-mail: lyudmila@iec-expo.com.ua
сайт: www.iec-expo.com.ua